מדברים ילדים- התפתחות ובריאות תינוקות וילדים בראייה הוליסטית

מה קשר בין תהליך התפתחות המוטורית ליכולות וכישורי למידה?

December 5, 2020
חוסר ריכוז, הפרעת קשב, קשיים בלמידה, לקויות למידה, חוסר מוטיבציה או קשיים בהתארגנות ללמידה- כולם מתארים מצבים המפריעים ליכולת של הילדים ללמוד.
להפרעות למידה יש סימנים מקדימים המופיעים כבר בגילאים הצעירים, על כך אין עוררין. לרוב מיחסים אותם להבטים גנטיים וההסתכלות הזו מהווה סוג של אישור לקיומה של הבעיה.
ואני, שחוקרת ובוחנת את הקשר שבין תהליכי ההתפתחות לתפקודים היומיומיים של הילדים רוצה לשים בסיומו של הרעיון הזה סימן שאלה ולא סימן קריאה.
 
וכמו תמיד, אני מנסה לשאול למה? למה קיימים סימנים כבר בגילאים מוקדמים? על מה הם מעידים? ובעיקר למה הם מתעוררים בשלבים כל כך מוקדמים?
למרות שיש לנו מחשבה על כך שכישורי למידה מתפתחים לקראת גיל בית הספר, הם מתפתחים כבר מגיל הלידה, מבשילים ככל שהתינוק גדל ובהדרגה מכינים אותו ללמידה מורכבת יותר.
 
אז למה ילדים נבדלים זה מזה ביכולות הלמידה שלהם? למה חלקם מראים קשיים וחלקם לא והאם באמת ההסבר התורשתי הוא ההסבר העיקרי להבדלים?
 

יש לכם שאלות? מוזמנים לשרשר לכאן.

עוד מידע חשוב תמצאו בספר שלי "תשעה שיעורים בהתפתחות התינוק", גם תשעה שיעורים בהתפתחות התינוק.

רוצים עוד תכנים מקצועיים על התפתחות וגדילה של תינוקות וילדים ?רוצים הדרכות וכלים ביתיים לטיפול בקשיים ועיכובים התפתחותיים- הכנסו עכשיו לקהילה "הורים לומדים" בפייסבוק 

הכנסו לאקדמיה הדגיטלית של הורים לומדים- שם תמצאו תכנים נוספים מסודרים לפי הקטגוריות שמעניינות אתכם- 

סמנו לייק בדף הפייסבוק שלנו- מאמאי- רפואה הוליסטית לילדים

עקבו אחר האיסטגרם שלנו: tal_kabessa_therapyforchildren
 
מחפשים עוד סרטונים ומידע? הרשמו לערוץ היוטיוב שלנו- טל קבסה- רפואה הוליסטית לילדים
 
 

Podbean App

Play this podcast on Podbean App