מדברים ילדים- התפתחות ובריאות תינוקות וילדים בראייה הוליסטית

מה עושים עם הפחד הזה? ואיך נעזור לילדים להתמודד איתו

May 22, 2021
פחד ותחושת חרדה. זו התחושה הכללית ששלטה השבוע. בקרב הילדים, בקרבנו. וכל אחד מאיתנו וכל אחד מהילדים שלנו חווה את הפחד בצורה אחרת.
ואולי המכנה המשותף היחיד של הפחד הוא הפחד שלנו ההורים. הפחד והצורך הפנימי להגן על היקר לנו מכל- על הילדים שלנו.
חווית הפחד עלולה לכרסם עמוק בפנים, לחלחל למקומות הכי פנימיים בנפשנו ובנפש הילדים שלנו. ולנו, ה"מבוגרים האחראיים" מובילי המשפחה, יש הרבה מה לעשות כדי לעדן את חווית הפחד.
לא במטרה למסמס אותה, או לטשטש אותה, אלא לתת לה מקום ולגיטימציה להתבטא במקום הכי מכיל ובטוח. ועם זאת, לבנות סביבה קירות של ביטחון, של תחושת מסוגלות, של יכולת ראיה קדימה.
במילים אחרות- לנו ההורים יש את היכולת להיות וליצור עבור הילדים שלנו מרחב מוגן פנימי. כי הדרך היחידה להתמודד עם החושך בפנים היא להאיר אותו באור חזק ובוהק.
מחר בתוכנית ננסה להבין כיצד אנחנו ההורים יכולים להשפיע על ההתמודדות של הילדים שלנו ומה ניתן לעשות כדי להחזיר את תחושת השליטה. גם בימים אלה, וגם בימים אחרים, רגילים, ימי שגרה. כי ככל שניתן להם מענה בתקופות יותר יציבות- כך נוכל להבטיח להם חוסן גם בזמנים מטלטלים.
 
 
יש לכם שאלות? מוזמנים לשרשר לכאן.

עוד מידע חשוב תמצאו בספר שלי "תשעה שיעורים בהתפתחות התינוק", גם תשעה שיעורים בהתפתחות התינוק.

רוצים עוד תכנים מקצועיים על התפתחות וגדילה של תינוקות וילדים ?רוצים הדרכות וכלים ביתיים לטיפול בקשיים ועיכובים התפתחותיים- הכנסו עכשיו לקהילה "הורים לומדים" בפייסבוק 

סמנו לייק בדף הפייסבוק שלנו- מאמאי- רפואה הוליסטית לילדים

עקבו אחר האיסטגרם שלנוtal_kabessa_therapyforchildren

מחפשים עוד סרטונים ומידע? הרשמו לערוץ היוטיוב שלנו- טל קבסה- רפואה הוליסטית לילדים

 

 
 

Podbean App

Play this podcast on Podbean App