מדברים ילדים- התפתחות ובריאות תינוקות וילדים בראייה הוליסטית

המסע לגיל שנה- על המסע המשותף של אמא ותינוק והשפעותיו על ההתפתחות

June 11, 2021
האם חשבתם פעם אמת על המשפט: "בכל רגע שנולד תינוק נולדת גם אמא"?
כמה הוא מדויק. כי באמת ברגע אחד נולדים שניים. שניים שתקופה מסוימת הם אחד ואחכ כל אחד מהם צריך למצוא את דרכו. שניים, שעושים תהליך התפתחות וגדילה משולבים.
השנה הראשונה לחיים מתאפיינת בתנועה גלית שלנו ושל התינוק. תנועה של גילוי, וחקירה, של מציאת המקום הפנימי העמוק והיציב, זה שמאפשר לגל הבא לעלות ולהחזיק, להתמוסס ברכות ולפנות מקום לגל חדש.
 
ואני מאמינה שיש כוח בהבנה של הגלים. יש חוכמה בהבנה של הכוח המניע, כי כשנבין אותו נצליח לרכב על הגלים, לשייט עליהם.
ויש בגליות הזו משהו מאד הרמוני ומתואם. בין ההתפתחות שלנו האמהות, להתפתחות של התינוק. אני שם, לתמוך, לתת מענה, לבסס. והוא שם, משקף לי את התנועה, ומניע אותי לעשות את המעבר אל הצעד הבא- עבורו, ועבורי. כן, הגליות הזו היא דינאמית. והאחריות לתנועה שלה היא הדדית. אנחנו עושים התפתחות משותפת. גם אני כאמא, וגם התינוק.
 
ונכון, יש מחשבה שהתפקיד שלנו, האמהות, במהלך השנה הראשונה הוא למלא צרכים ולספק לתינוק את כל מה שהוא זקוק לו כדי להתפתח, וזה לגמרי נכון. אלא שגם לתינוק יש תפקיד- לגדול, למתוח אותנו מעבר למידותינו, לגדל אותנו כאמהות, כך שנוכל לתת מענה מיטבי לצרכים שלו.
 
בתוכנית נצא למסע התפתחותי דיאדי. המסע של שנת ההתפתחות הראשונה. ונגלה, איך המסע שלו, .של התינוק, קשור במסע שלנו, האמהות- ולהיפך
 
יש לכם שאלות? מוזמנים לשרשר לכאן.

עוד מידע חשוב תמצאו בספר שלי "תשעה שיעורים בהתפתחות התינוק", גם תשעה שיעורים בהתפתחות התינוק.

רוצים עוד תכנים מקצועיים על התפתחות וגדילה של תינוקות וילדים ?רוצים הדרכות וכלים ביתיים לטיפול בקשיים ועיכובים התפתחותיים- הכנסו עכשיו לקהילה "הורים לומדים" בפייסבוק 

סמנו לייק בדף הפייסבוק שלנו- מאמאי- רפואה הוליסטית לילדים

עקבו אחר האיסטגרם שלנוtal_kabessa_therapyforchildren

מחפשים עוד סרטונים ומידע? הרשמו לערוץ היוטיוב שלנו- טל קבסה- רפואה הוליסטית לילדים

.

Podbean App

Play this podcast on Podbean App