מדברים ילדים- התפתחות ובריאות תינוקות וילדים בראייה הוליסטית

גינת המשחקים- המקום הכי חשוב לילד שלכם להיות בו

April 23, 2021
זוכרים איך היינו משחקים בחוץ כשהיינו ילדים?
אני ממש זוכרת איך חיכינו לשעה ארבע אחר הצהריים. וברגע שהגיע השעה, חדר המדרגות היה מתמלא בחבורה של ילדים שנוהרים למטה לשחק.
היינו מציירים קלאס על המדרכות, קופצים בחבל, משחקים דג מלוח, סטנגה או 7 אבנים. היינו יוצאים לטיול בשכונה ומחפשים אחר סימני הדרך שיובילו אותנו בחזרה הביתה, אבל המשחק הכי אהוב עלי היה גומי.
ללא ספק נהנינו. אבל אך אחד לא העלה על דעתו שלא רק שיחקנו. שלא רק העברנו את הזמן, שלא רק הוצאנו אנרגיה אלה שלמדנו את רזי החיים.
ולמה אני אומרת את זה? כי זה מה שמשחק חופשי במרחב מאפשר.
הוא מאפשר התנסויות מוטוריות וחושיות רב גוניות רב מימדיות ובאמצעותו הילדים מפתחים את כישורי התקשורת, את קשרי החברות ואת ההבנה של איך העולם מתנהל.
המציאות של היום שונה. הרחובות עמוסים, הכבישים סואנים, המרחקים גדולים. זירות המשחק החופשי השתנו ועברו כמעט באופן מוחלט לגינות המשחקים.
אז מצד אחד הזירה יותר מונחית ומצד שני- בגינות רבות מושקעת מחשבה רבה כך שהן הופכות לשדה התפתחותי, כזה המספק עושר אין סופי של חוויות, ולמידה מוטורית, חושית, חברתית, רגשית ואפילו קוגניטבית.
גינת המשחקים היא כבר מזמן לא רק גינה. היא מיקרוקוסמוס של העולם ובה, הילדים שלנו יכולים ללמוד כל מה שהם צריכים על העולם. עכשיו, כשהימים חמים זה בדיוק הזמן לתת לגינת המשחקים את המקום הראוי לה.
בפרק הזה נצא לסיור בגינת המשחקים ונלמד למה היא המקום הכי חשוב לילדים שלנו להיות בו.
 
 
יש לכם שאלות? מוזמנים לשרשר לכאן.

עוד מידע חשוב תמצאו בספר שלי "תשעה שיעורים בהתפתחות התינוק", גם תשעה שיעורים בהתפתחות התינוק.

רוצים עוד תכנים מקצועיים על התפתחות וגדילה של תינוקות וילדים ?רוצים הדרכות וכלים ביתיים לטיפול בקשיים ועיכובים התפתחותיים- הכנסו עכשיו לקהילה "הורים לומדים" בפייסבוק 

סמנו לייק בדף הפייסבוק שלנו- מאמאי- רפואה הוליסטית לילדים

עקבו אחר האיסטגרם שלנוtal_kabessa_therapyforchildren

מחפשים עוד סרטונים ומידע? הרשמו לערוץ היוטיוב שלנו- טל קבסה- רפואה הוליסטית לילדים

 

 

Podbean App

Play this podcast on Podbean App